O nas

Kultura i oświata

Parafia p.w. Ofiarowania NMP

Instytucje i Organizacje

Atrakcje

Dom Pomocy Społecznej w Górnie

 

Dane kontaktowe

Rzeszowska 7
36-051 Górno
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

17 7728 979 – sekretariat
17 7715 332 – dyrektor
17 7715 342 – prac. socjalni

www.dpsgorno.domypomocy.pl

 

Krótka historia Domu

Dom Pomocy Społecznej w Górnie powstał w 1975 r. na bazie 5 pawilonów wyodrębnionych z Państwowego Sanatorium Przeciwgruźliczego początkowo dla 120 pensjonariuszy. Od 1984 roku stopniowo przekazywane były dalsze pawilony. Obecnie dysponuje 225 miejscami mieszkalnymi w 9 wolnostojących pawilonach (w jednym z pawilonów znajduje się administracja Domu) oraz w nowo wybudowanym budynku 2 kondygnacyjnym , zajmuje powierzchnię 6,08 ha. Przeznaczony jest dla osób przewlekle psychicznie chorych.

W budynku znajdują się: gabinety lekarskie, dyżurki pielęgniarek oraz inne pomieszczenia towarzyszące niezbędne do funkcjonowania obiektu. Obiekty są całkowicie przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych- w budynku znajduje się winda. Opiekę medyczna sprawuja lekarze i pielęgniarki, zatrudnione są opiekunki, rehabilitanci, pracownik kulturalno-oświatowy, pracownicy socjalni, dietetyk.

Każdy mieszkaniec ma możliwość wyboru z pośród personelu pracownika pierwszego kontaktu, któego zadaniem jest pomoc we wszelkich trudnościach. W Domu znajdują się gabinety zabiegowe: rehabilitacyjny, fizykoterapeutyczny, pracownia terapii zajęciowej.

Dom posiada Kaplicę, gdzie odprawiane są codziennie Msze Święte jak również nabożeństwa okolicznościowe. Ksiądz Kapelan jest na każde wezwanie z sakramentem chorych. (www.dpsgorno.domypomocy.pl)

 

Lokalizacja