Filia Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Małopolskim - oddział w Górnie

Centralna
36-051 Górno

www.biblioteka-sokolow.pl

O bibliotece

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Sokołowie Małopolskim istnieje od roku 1949. W Sokołowie Małopolskim znajduje się wypożyczalnia dla dorosłych, czytelnia oraz oddział dla dzieci. Pięć filii wiejskich tworzy sieć placówek obejmującą najważniejsze miejscowości gminy: Górno, Nienadówkę, Trzeboś, Trzebuskę i Wólkę Niedźwiedzką.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna - Filia w Górnie przez przez wiele lat mieściła się w jednym pomieszczeniu. Udostępniał je książnicy Zespół Szkół im. Ks. Mieczysława Lachora w Górnie. Jesienią 2012 roku odremontowany został w tej wiosce budynek dawnego Ośrodka Zdrowia. Tam też w została przeniesiona placówka biblioteczna. Obowiązki kierownika filii i bibliotekarza pełni Teresa Krasoń.

Biblioteka oferuje bogaty wybór literatury pięknej dla dzieci i młodzieży, w tym: różnego rodzaju bajki i bajeczki, opowiadania dziecięce, powieści młodzieżowe obyczajowe, powieści młodzieżowe przygodowe. Dział ten obejmuje łącznie 3.408 woluminów. Również osoby dorosłe, w szczególności panie, znajdą tutaj bogaty wybór literatury polskiej i obcej. Działy tematyczne obejmują m.in.: romanse historyczne, powieści obyczajowe, powieści psychologiczne, powieści detektywistyczne i kryminalne, powieści o tematyce religijnej, powieści biograficzne, powieści grozy i powieści historyczne. Ogółem stanowi to 4.173 woluminy.

W bibliotece można na miejscu zasięgnąć informacji, korzystając z księgozbioru podręcznego. Biblioteka oferuje również literaturę popularnonaukową. Dział ten liczy ogółem 1.989 woluminów. Czytelnicy mogą korzystać na miejscu z kilku tytułów prasowych, a po uzgodnieniu z bibliotekarzem także pożyczać czasopisma na zewnątrz. Filia posiada również stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu. Szczególną formą działalności placówki jest organizowany corocznie konkurs dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych Wspomnienie o stanie wojennym.

Zawartość katalogów online biblioteki

biblioteka link